Zatrzymano trzech sprawców kradzieży paliwa

Zatrzymano trzech sprawców kradzieży paliwa

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podjęli się próby kradzieży oleju napędowego ze składu pociągu. Mundurowi udaremnili kradzież około 20 litrów paliwa.

W poniedziałek, 25 lipca br., do dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Inowrocławiu trafiła informacja, że na szlaku Mimowola – Jaksice miała miejsce próba kradzieży paliwa ze stojącej tam cysterny. W rejon zgłoszenia niezwłocznie wysłano patrol zmotoryzowany funkcjonariuszy SOK. O zdarzeniu powiadomiono także Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu.

Na miejscu funkcjonariusze SOK ujawnili pozrywane plomby zabezpieczające na trzech wagonach oraz ślady rozlanego oleju napędowego. Podczas penetracji terenu mundurowi znaleźli trzy 20-litrowe, plastikowe pojemniki, z których jeden był wypełniony paliwem. Następnie napotkali dwóch mężczyzn ze śladami oleju napędowego na odzieży o silnym zapachu.  Po przybyciu na miejsce policjantów z Inowrocławia zatrzymano trzeciego ukrywającego się sprawcę.

Sprawcy kradzieży zostali przekazani funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności w sprawie.