Zalesie Górne: mandaty na blisko 15 tys. zł. Tak się kończą nieodpowiedzialne zachowania na przejeździe kolejowym

Zalesie Górne: mandaty na blisko 15 tys. zł. Tak się kończą nieodpowiedzialne zachowania na przejeździe kolejowym

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci piaseczyńskiej drogówki nałożyli mandaty karne na blisko 15 tysięcy złotych! Wszystko przez nieodpowiedzialne zachowania pieszych, rowerzystów i kierujących na przejeździe kolejowym. Policja po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku!

Przejazdy kolejowe są miejscami niebezpiecznymi ze względu na to, że niezastosowanie się do obowiązujących tam przepisów może doprowadzić do tragedii. Z tego względu policjanci piaseczyńskiej drogówki monitorują takie miejsca i surowo karzą tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku.

– Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w ciągu zaledwie kilku godzin na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym nałożyli mandaty karne na kwotę sięgającą blisko 15 tysięcy złotych. Wśród ukaranych byli zarówno kierowcy jak też piesi i rowerzyści – poinformowała asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie.

Niestety, ale nawet wysokie kary nie odstraszają przed popełnianiem wykroczeń i nierozsądnym zachowaniem. W wielu przypadkach pośpiech i chęć zaoszczędzenia kilku sekund bierze górę nad własnym bezpieczeństwem.

– Kierowcy ignorują sygnał czerwony na sygnalizatorze, piesi próbują pokonać przejazd kolejowy omijając opuszczone zapory. Jeden z kierowców nie tylko wjechał na przejazd przy czerwonym świetle, ale również w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego – dodała Gąsowska.

Pamiętajmy o tym, że w konfrontacji ze składem ważącym kilkaset ton samochód i człowiek nie mają żadnych szans! Kiedy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony, a zapory kolejowe są opuszczane należy bezwzględnie się zatrzymać! Te kilka sekund więcej w całej podróży jest niczym, w porównaniu z konsekwencjami jakie może nieść spotkanie z pociągiem.