Zajączkowo: malował graffiti – wpadł na gorącym uczynku

Zajączkowo: malował graffiti – wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Tczewa ujęli na gorącym uczynku 28-latka, który malował graffiti na budynku kolejowym w stacji Zajączkowo Tczewskie. Wstępnie oszacowano szkodę na blisko 500 złotych. Mieszkaniec Tczewa odpowie teraz za zniszczenie mienia PKP.

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. około godziny 17:00 dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tczewie otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który maluje sprayem elewację budynku, należącego do PKP Nieruchomości w stacji kolejowej Zajączkowo Tczewskie.

Na miejsce został skierowany patrol Straży Ochrony Kolei, który ujął mężczyznę wykonującego graffiti. Przy nim funkcjonariusze odnaleźli 6 puszek sprayu oraz 3 pojemniki litrowe z farbą. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,graficiarz’’ zdążył zamalować około 7 m² powierzchni budynku kolejowego.

Ujęty 28-latek został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom pionu dochodzeniowo-śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, celem prowadzenia dalszych czynności. Administrator pomalowanego obiektu, wycenił wstępnie straty na kwotę blisko 500 złotych.