Zaatakował funkcjonariuszy SOK. 22-latkowi grodzi teraz do 3 lat więzienia

Zaatakował funkcjonariuszy SOK. 22-latkowi grodzi teraz do 3 lat więzienia

Tarnogórscy dzielnicowi zatrzymali wczoraj mężczyznę, który zaatakował funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Jego niewłaściwe zachowanie przykuło ich uwagę, którzy podjęli wobec niego czynności służbowe. Agresja, z którą się spotkali, skończyła się dla mężczyzny pobytem w policyjnej celi. Za przestępstwo grozić mu może do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 maja około godziny 15:00 na terenach kolejowych przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Dyżurny odebrał zgłoszenie od dyżurnego SOK w Tarnowskich Górach o agresywnym mężczyźnie, który miał zaatakować interweniujących wobec niego funkcjonariuszy SOK. Na miejsce od razu ruszyli dzielnicowi, którzy zatrzymali sprawcę. Był to 22-letni tarnogórzanin, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych.

Jak ustalili mundurowi, zatrzymany mężczyzna dopuścił się nieobyczajnego wybryku na terenach kolejowych, oddając mocz na jeden z budynków należących do PKP. Widzący tę sytuację funkcjonariusze SOK zareagowali. Gdy przystąpili do legitymowania, sprawca odepchnął jednego z nich, dlatego byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności, a w trakcie obezwładniania chwycił za rękojeść broni służbowej funkcjonariusza.

Obezwładniony przez sokistów sprawca trafił w ręce policjantów. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi, a a następnie kryminalni przedstawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy SOK, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz jego sprawą zajmie się prokurator, a później sąd.

Przestrzegamy przed podobnymi zachowaniami. Funkcjonariusza publicznego, w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych, chroni prawo. Kto w jakikolwiek sposób próbuje naruszyć jego nietykalność cielesną lub go znieważa, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.