Za tydzień bez pociągów na odcinku Białystok – Wasilków

Za tydzień bez pociągów na odcinku Białystok – Wasilków

W środę, 2 sierpnia 2023 r. na odcinku Białystok – Wasilków, z powodu modernizacji linii kolejowej nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Za wszystkie pociągi Polregio zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Całodobowe zawieszenie kursowania pociągów na odcinku Białystok – Wasilków  zaplanowane przez zarządcę infrastruktury na 2 sierpnia br. wynika z postępu prac modernizacyjnych, które są prowadzone na stacji Białystok oraz na szlaku do Wasilkowa.

Wykonanie ich wymaga wstrzymania ruchu wszystkich pociągów, w tym także pociągów Polregio kursujących do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej, tj. czterech par w relacji Białystok – Suwałki – Białystok i pięciu par w relacji Białystok – Kuźnica Białostocka – Białystok. Za pociągi zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Autobusy będą odjeżdżały ze stacji Białystok z przystanku zlokalizowanego na parkingu za budynkiem urzędu pocztowego. W Wasilkowie, aby ułatwić podróżnym przesiadkę, w pobliżu stacji kolejowej został wyznaczony przystanek zastępczy.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej odbywa się na podstawie biletu kolejowego. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Rozkład jazdy pociągów Polregio na trasie Białystok – Suwałki ważny w dniu 2 sierpnia 2023 r.

Rozkład jazdy pociągów Polregio na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka ważny w dniu 2 sierpnia 2023 r.