Z Madrytu do Walencji z biletem od 7 euro

Z Madrytu do Walencji z biletem od 7 euro

Dziś (20.01.2022 r.) o 20:00  hiszpańskie Renfe rozpocznie sprzedaż biletów na nową tanią szybką usługę, Avlo, między Madrytem a Walencją, z cenami od 7 euro w jedną stronę i podstawową stawką 5 euro dla dzieci poniżej 14 roku życia, które podróżują w towarzystwie osoby dorosłej.

Komercyjne połączenie Avlo zostanie zainaugurowane 21 lutego 2022 r. , z sześcioma codziennymi kursami, po trzy w każdym kierunku. Cztery z sześciu pociągów Avlo (po dwa w każdą stronę) zatrzymają się na stacjach Cuenca Fernando Zóbel i Requena-Utiel.

Pierwszy pociąg odjedzie ze stacji Madryt-Puerta de Atocha o 6:30 rano, a spodziewany przyjazd do Walencji-Joaquín Sorolla o 8:23. W przeciwnym kierunku pierwszy skład odjedzie ze stacji w Walencji o 9:28 i dotrze do Madrytu o 11:20.

Oprócz ceny podstawowej, klient może dodać dodatkowe usługi, takie jak wybór miejsca, oraz dodatkowy bagaż. Cena podstawowa obejmuje podróż z walizkę kabinową i torbę podręczną.

Dzieci poniżej 14 roku życia będą miały podstawową taryfę w wysokości 5 euro, pod warunkiem, że towarzyszy jej wydanie biletu dla osoby dorosłej (z maksymalnie dwoma biletami dziecięcymi na osobę dorosłą). Dla rodzin wielodzietnych istnieją również zniżki, 20% dla rodzin kategorii ogólnej i 50% dla dużych rodzin kategorii specjalnej.

Wszystkie bilety Avlo są imienne. Aby je pozyskać, konieczne jest zarejestrowanie się w www.avlorenfe.com lub www.renfe.com i wprowadzenie żądanych danych osobowych. Nazwisko pasażera pojawi się na bilecie, a Renfe może poprosić klientów o ich identyfikację za pomocą ważnego oficjalnego dokumentu ze zdjęciem.

Do obsługi połączeń wykorzystane będą zmodyfikowane składy serii 112, które mogą kursować z prędkością do 330 km/h. Dzięki usunięciu klasy 1 pojemności pociągów znacznie się zwiększyła.

Pociągi Avlo, podobnie jak pociągi Ave, posiadają podwójną certyfikację AENOR i SGS w zakresie zdrowia, dezynfekcji i czyszczenia