Wypadek na przejeździe na linii towarowej w Gołuchowie [FILM] [AKTUALIZACJA]

Wypadek na przejeździe na linii towarowej w Gołuchowie [FILM] [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Gołuchów na trasie Chmielnik – Włoszczowice (świętokrzyskie) doszło do zderzenia  samochodu ciężarowego z pociągiem towarowym. W wyniku zderzenia zginął kierowca samochodu. Maszynista został ranny.

Jak poinformowała Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, według wstępnych informacji samochód nie zatrzymał się przed znakiem stop. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

– Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Wykolejona jest lokomotywa i siedem wagonów – dodała Miernikiewicz

Trasa kolejowa Chmielnik – Włoszczowice, po której prowadzony jest tylko ruch towarowy jest czasowo nieprzejezdna. Ruch towarowy skierowany jest innymi liniami.

AKTUALIZACJA 17:00

Rozpoczęły się prace po wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w Gołuchowie, gdzie wykoleiła się lokomotywa uderzona przez ciężarówkę i siedem wagonów pociągu towarowego. Pociąg ratownictwa technicznego wkoleja pierwszy wagon. Pozostałe wykolejone wagony zostaną przesunięte z linii kolejowej. Wagony, które stoją na torze zostaną sprowadzone do stacji.

Po udrożnieniu linii, rozpocznie się naprawa ok. 100 m toru. Celem jest jak najszybsze umożliwienie przejazdu składów towarowych. Prace zaplanowano non stop. Według wstępnych ocen ruch może być przywrócony w piątek 7 stycznia 2022 r.

Prace przy usuwaniu skutków wykolejenia są prowadzone z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Straż Ochrony Kolei zabezpiecza teren.

Przejazd kolejowo-drogowy w Gołuchowie pozostaje zamknięty dla ruchu drogowego. Kierowcy korzystają z sąsiednich skrzyżowań.