Wykolejenie pociągu PKP Intercity przyczyną utrudnień na terenie WWK [AKTUALIZACJA]

Wykolejenie pociągu PKP Intercity przyczyną utrudnień na terenie WWK [AKTUALIZACJA]

Z powodu wykolejenia dwóch wagonów ze składu pociągu PKP Intercity  występują utrudnieniami w ruchu pociągów przewoźnika, które rozpoczynają bieg w Warszawie.

Do zdarzenia doszło przed godz. 13:00. Jak poinformował nas przewoźnik podczas zjazdu pustego składu od pociągu BWE 71010 relacji Berlin Hbf. – Warszawa Wschodnia na stację postojową na Olszynce Grochowskiej nastąpiło wykolejenie dwóch wagonów.

Na miejscu jest już specjalistyczny sprzęt i wkrótce rozpocznie się operacja wkolejania wagonów – powiedział Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity.

Do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach PKP Intercity oraz biletów PKP Intercity w pociągach Kolei Mazowieckich na całym obszarze kursowania pociągów KM. Honorowanie biletów nie obowiązuje w pociągach EIP (Pendolino) oraz w pociągach w miejscami sypialnymi.

AKTUALIZACJA

Prace przy wkolejaniu wagonów zakończyły się około północy. Nie wiadomo jakie są dokładne uszkodzenia pojazdów. Przewoźnik będzie dopiero szacować straty.