Wykolejenie pociągu Kolei Dolnośląskich na stacji Smolec [AKTUALIZACJA]

Wykolejenie pociągu Kolei Dolnośląskich na stacji Smolec [AKTUALIZACJA]

Między Smolcem a Sadowicami (linia kolejowa Wrocław – Wałbrzych) wykoleił się pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój. Nikt z pasażerów oraz obsługi pociągu nie został ranny.

Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, do zdarzenia doszło około godziny 11:50.

Nie ma zagrożenia dla środowiska. Na miejscu pracują służby. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Wstrzymany został ruch pociągów. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja. Wznowienie ruchu pociągów po drugim torze możliwe będzie po sprawdzeniu stanu infrastruktury kolejowej – dodał Pietrzykowski.

Bardziej szczegółowe informacje podaje przewoźnik, który potwierdził,  że do wykolejenie doszło na rozjazdach.

Wszystkie pociągi z Wrocławia Głównego w kierunku Kątów Wrocławskich (Jaworzyny Śląskiej) będą obsługiwane autobusami na odcinku między Sadowicami Wrocławskimi (od strony Kątów Wrocławskich) a Smolcem (od strony Wrocławia Zachodniego). Na trasie będą powstawać opóźnienia wtórne. Za niedogodności związane z tą sytuacją przepraszamy – poinformowały Koleje Dolnośląskie.

AKTUALIZACJA 15:00

Jak przekazał Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, służby techniczne pracują nad wznowieniem ruchu pociągów między Smolcem a Sadowicami. Na miejscu jest specjalistyczny sprzęt. Wkolejany jest skład.

Ze wstępnych deklaracji wynika, że zakończenie prac i wznowienie ruchu pociągów po jednym torze możliwe będzie dzisiaj w godzinach wieczornych – dodał Pietrzykowski.

AKTUALIZACJA 19:00

Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że przejezdna jest już linia kolejowa między Smolcem a Sadowicami (trasa Wrocław – Wałbrzych). Po zakończeniu prac oraz sprawdzeniu stanu infrastruktury kolejowej o godzinie 18:40 wznowiony został ruch pociągów po jednym torze.

Po wkolejeniu składu i sprawdzeniu stanu infrastruktury, możliwe będzie przywrócenie ruchu również po drugim torze – zaznaczył przedstawiciel PLK