Wykoleiły się dwa wagony z pociągu PKP Intercity „Chopin” [AKTUALIZACJA]

Wykoleiły się dwa wagony z pociągu PKP Intercity „Chopin” [AKTUALIZACJA]

Dziś, po godzinie 4  na odcinku Leszczyny – Czerwionka wykoleił się pociąg PKP Intercity „Chopin” z Wiednia do Warszawy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

– Doszło do wykolejenia dwóch ostatnich z siedmiu wagonów pociągu pośpiesznego PKP Intercity relacji Wiedeń-Warszawa. Wagony nie przewróciły się, a jedynie wypadły z torów – przekazał oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku w rozmowie z TVN24.pl

Na miejscu pracują służby PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Służby techniczne o godzinie 7:10 przystąpiły do wkolejenia dwóch wagonów pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Ze wstępnych deklaracji prace potrwają do południa. Następnie określony zostanie zakres naprawy toru umożliwiający przywrócenie ruchu na linii Tychy – Rybnik – poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.

– Pasażerowie pociągu Bohumin – Warszawa Wschodnia wyjechali w dalszą drogę do Warszawy i Krakowa autobusami podstawionymi przez przewoźnika – dodał Jakubowski 

Na linii Tychy – Rybnik ruch pociągów jest wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników.

AKTUALIZACJA

O godzinie 12:00 służby techniczne zakończyły prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Kontynuowany jest przegląd uszkodzonej infrastruktury. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik na kierunki Tychy i Mikołów konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Prace mogą potrwać kilkanaście dni.

 

Galerię z wykolejenie można zobaczyć na stronie rybnik.com.pl