Wybrano wykonawcę przebudowy przystanku Grzybno

Wybrano wykonawcę przebudowy przystanku Grzybno

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały wykonawcę, który modernizacje przystanek Grzybno na linii kolejowe nr 209.

Jedyną ofertę złożyła firma Gór – Tor ze Stupska.

Przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie oraz przebudowa jednokrawędziowego peronu przystanku kolejowego Grzybno na linii nr 209 Kowalewo Pomorskie – Bydgoszcz Wschód wraz z wykonaniem odwodnienia i dróg dojścia do peronu oraz rozbiórką istniejącego peronu.

Obecny peron zostanie zastąpiony konstrukcją o wysokości 55 cm powyżej główki szyn z możliwością podwyższenia do 76 cm bez przebudowy ścianek i bez przebudowy obiektów peronowych fundamentowanych, o szerokości 3 metrów i długości 100 metrów z zachowaniem rezerwy terenu umożliwiającej wydłużenie do 150 m.

Zamontowana zostanie wiata, trzy ławki oraz kosze na śmieci. Oprócz gablot na plakatowe rozkłady jazdy wykonawcę będzie musiał przewidzieć również gabloty z odpowiednią liczbą paneli ekspozycyjnych na potrzeby przewoźników.

Oświetlenie peron oraz dojście dostosowanego do osób z ograniczoną możliwością poruszania się będzie wykonane w technologii LED.

Obok przystanku będą cztery stojaki na rowery.

Prace mają zostać wykonane do końca 2022 r.

Na co dzień z przystanku Grzybno korzystają pasażerowie Arriva jeżdżący pociągami relacji Chełmża – Bydgoszcz Gł.

Program przystankowy

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.