Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów KM

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów KM

Prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej m.in. na linii R7, kontynuacja przebudowy stacji Ożarów Mazowiecki czy budowa tunelu drogowego w Sulejówku Miłośnie spowodują zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać w terminie od 4 września do 5 listopada 2022 r.

R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 1-2 października z uwagi na budowę wiaduktu drogowego w stacji Pruszków na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Ponadto z uwagi na prace na innych liniach, rozkład jazdy będzie ulegał zmianom.

R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na planowaną budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna w dniach 3-31 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za wybrane połączenia zostanie uruchomiona ZKA na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna. Bilety KM będą również honorowane w dni robocze w pociągach PKP IC w relacji:

  • 11112 Sulejówek Miłosna 7:19 – Warszawa Wschodnia 7:33;
  • 12121 Warszawa Wschodnia 17:26 – Sulejówek Miłosna 17:41.

Ponadto w wybrane dni ZKA zastąpi również pierwszy i ostatni pociąg do Siedlec na odcinku Kotuń – Siedlce.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Dodatkowo pojawią się utrudnienia związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym oraz prace utrzymaniowo naprawcze. Niestety wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia dla pasażerów, odwołanie części pociągów, wydłużenie czasów przejazdu, częste zmiany rozkładów jazdy oraz uruchomienie uzupełniającej ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z wymianą  podkładów na obiektach inżynieryjnych w dniach:

  • 21-27 września na odcinku Tłuszcz – Łochów;
  • 28 września – 11 października na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie;

wystąpią utrudnienia w kursowaniu ruchu pociągów.

Dodatkowo z uwagi na nocną przerwę technologiczną za ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza zostaną zastąpione ZKA od Zielonki/Wołomina Słonecznej.

Od 19 września 2022 r. zostanie wydłużona relacja pociągów kursujących do/z po. Szulborze Wielkie do/z stacji Czyżew.

R7 Warszawa – Dęblin

Z uwagi na planowane w dniach 4-10 września włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer prowadzony będzie po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na budowę tunelu w Legionowie, zostanie ograniczona liczba krawędzi peronowych na tej stacji, co spowoduje utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na prace remontowe od 5 do 21 września na odcinku Tłuszcz – Mostówka, Przetycz – Pasieki – Ostrołęka ruch pociągów będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom – Jedlnia Letnisko, Pionki – Żytkowice – Garbatka Letnisko – Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.

R82 Radom – Drzewica

Od 5 września do 12 października na odcinku Radom Główny – Wolanów zostanie wstrzymany ruch pociągów. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona ZKA.