Wjechał na przejazd kolejowy, pomimo czerwonego światła [FILM]

Wjechał na przejazd kolejowy, pomimo czerwonego światła [FILM]

Kierujący samochodem marki Peugeot wjechał na przejazd kolejowy, pomimo czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator. To niebezpieczne zachowanie zarejestrowane kamerką samochodową wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Zgodnie z taryfikatorem, kierującemu grozi mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, mimo znaków „STOP” i sygnalizacji świetlnej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych! Tego typu zdarzenia często kończą się tragicznie.

136-369708

Niestety, czasami kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem takiego zachowania jest kierujący dostawczym peugeotem, który w miejscowości Rożniaty w powiecie inowrocławskim przejechał przez przejazd kolejowo-drogowy, pomimo czerwonego sygnału świetlnego. Po kilkudziesięciu sekundach przejechał tamtędy pociąg osobowy.

To niebezpieczne wykroczenie, za pomocą kamerki samochodowej, zarejestrował inny kierowca i przesłał film na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Zgodnie z taryfikatorem, kierującemu grozi mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących i pieszych o rozwagę na przejazdach kolejowo-drogowych oraz respektowanie obowiązujących przepisów