Wizerunek Jana Czochralskiego pojawi się na lokomotywie PKP Intercity

Wizerunek Jana Czochralskiego pojawi się na lokomotywie PKP Intercity

PKP Intercity wspólnie z Fundacją Nauka zakończyły plebiscyt zorganizowany w ramach projektu „Szlak Akademii Superbohaterów”. Zwycięzcą został Jan Czochralski.

Dzięki głosom internautów wizerunek Jana Czochralskiego pojawi się na lokomotywie PKP Intercity, która przez pół roku będzie podróżować po Polsce.

W głosowaniu, które trwało od się 24 kwietnia do 8 maja można było oddać głos na jednego z dziesięciu wybitnych polskich naukowców.

Akcja „Szlak Akademii Superbohaterów”          

Inicjatywa obejmuje nie tylko plebiscyt, ale również stworzenie mapy szlaku Akademii Superbohaterów, emisję filmów edukacyjnych oraz prelekcje popularnonaukowe na dworcach polskich miast.

Mapa zaprezentowana na początku czerwca, wraz z przewodnikiem zawierającym propozycje wycieczek, pomoże odkrywać miejsca związane z nauką i polskimi naukowcami. Mapa i przewodnik zaoferują zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe elementy, idealne na rodzinne wyprawy czy szkolne wycieczki.

W letnich miesiącach na kanałach Nauka. To Lubię pojawią się trzy filmy edukacyjne o polskich kolejach, a we wrześniu planowane są dwa spotkania z dr. Tomaszem Rożkiem na dworcach kolejowych. Wydarzenia te zaoferują atrakcje, takie jak konkursy i prelekcje.

Projekt „Szlak Akademii Superbohaterów” to wyjątkowa okazja do poznania wkładu polskich naukowców w rozwój światowej nauki oraz atrakcyjna forma spędzenia czasu zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wszystkich miłośników nauki.