Wieczorne utrudnienia między Kutnem a Koninem

Wieczorne utrudnienia między Kutnem a Koninem

Dziś wieczorem doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Z powodu wypadku z udziałem człowieka ruch pociągów na odcinku  Kramsk – Konin odbywa się wahadłowo po jednym torze.

Po godzinie 20 na szlaku Kramsk – Konin doszło do śmiertelnym w skutkach potrącenia osoby poza przejściami i przejazdami przez pociąg PKP Intercity „Lubuszanin” relacji Lublin Gł. – Zbąszynek.

W związku z wypadkiem występują około 15-minutowe opóźnienia. Przewidywany czas trwania utrudnienia to godz. 23:50.

Niestety, wtorek 27 września jeszcze bardziej pogorszy i tak już tragiczne statystyki wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. Do pierwszego wypadku doszło około godz. 4:30 w Piasecznicy pod Sochaczewem, kolejne zdarzenia miało miejsce niedaleko Włocławka. Trzeci wypadek miał miejsce na szlak Sosnowiec Maczki – podg. Dorota. Podkreślmy, że wspomniane trzy zdarzenia wstrzymały na kilka godzin rozkładowy ruch pociągów.

Październik miesiącem edukacji

Co roku październik jest dla PKP Polskich Linii Kolejowych miesiącem przeznaczonym na szerzenie kampanii „Bezpieczny przejazd…” wśród uczniów szkół i w przedszkolach.

– Poprzez organizację prelekcji edukacyjnych staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób. Celem akcji jest uświadamianie młodych osób jak wygląda poprawne przechodzenie i przejeżdżanie przez przejazdy lub przejścia kolejowe. Zależy nam, aby każdy uczestnik ruchu drogowego, nieważne w jakim jest wieku, wiedział jakie są prawidłowe zachowania na terenach kolejowych – informuję PKP PLK.

Podczas spotkań edukacyjnych koordynatorzy kampanii z całej Polski wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei spotykają się z dziećmi, ucząc ich podstawowych zasad przekraczania torów.