Weekendowe utrudnienia w ruchu pociągów na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego

Weekendowe utrudnienia w ruchu pociągów na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego

Do poniedziałkowego poranka, 6 czerwca do godziny 4:00 ze względu na zamknięcie przez PKP Polskie Linie Kolejowe toru pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Chojny pociągi będą kursowały według specjalnej organizacji ruchu.

Pociągi jadące ze stacji Łódź Widzew do stacji Zgierz, Kutno i Łowicz przez stację Łódź Kaliska, pojadą od stacji Łódź Pabianicka drogą okrężną przez stację Łódź Retkinia i Łódź Lublinek. Następnie po zmianie kierunku jazdy przez stację Łódź Retkinia dojadą do stacji Łodzi Kaliska i dalej pojadą właściwymi trasami.

Pociągi jadące ze stacji Zgierz, Kutno i Łowicz do stacji Łódź Widzew, od stacji Łódź Kaliska pojadą do stacji Łódź Lublinek. Następnie po zmianie kierunku jazdy pojadą przez stację Łódź Pabianicka do stacji Łódź Widzew. 

Pociągi jadące ze stacji Łódź Widzewa do/z stacji Sieradz oraz do/z stacji Poznań pojadą z pominięciem stacji Łódź Kaliska.

Wybrane kursy ŁKA zakończą i rozpoczną swój bieg na stacji Łódź Kaliska lub stacji Łódź Lublinek.

Wybrane kursy zostaną skomunikowane na stacjach Łódź Retkinia i Łódź Lublinek z pociągami do i ze stacji Łódź Kaliska z kierunków Zgierz, Kutno i Łowicz.