Weekendowe utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD

Weekendowe utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że w związku z robotami budowlanymi w obrębie stacji Warszawa Zachodnia w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Ruch pociągów WKD w ww. dniach zostanie całkowicie wstrzymany (całodobowo, po obydwu torach) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD.

Organizacja ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej

Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:

  • Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona
  • Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona

z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”

Odcinek Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.

Na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obydwu torach, tj. dwukierunkowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa) oraz dwukierunkowo po torze nr 2 (tor prawy w kierunku od Komorowa do Warszawy).

Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Pojazdy ZKA oznaczone jako „ZA1” będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.

W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.

Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Zasady zwrotu biletów WKD

W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 29 stycznia 2021 r. i ważnych na przejazdy w dniu 30 stycznia 2021 r. i później:

  • całkowicie niewykorzystanych,
  • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych bez potrącania odstępnego.

Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:

  • kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach;
  • Biuro Obsługi Klienta w Warszawie (stacja metra „Centrum” – lokal 2009C, Pasaż Handlowy; punkt czynny jest od pn. do pt. w godz. 9:00 – 18:00, tel. 801 789 405, [email protected] ) – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych.

Tabele specjalnych rozkładów jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD obowiązujących w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021:

Specjalny rozkład jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD ważny w dniach: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 – kierunek: Grodzisk Mazowiecki / Milanówek – Warszawa

Specjalny rozkład jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD ważny w dniach: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 – kierunek: Warszawa – Grodzisk Mazowiecki / Milanówek