Weekendowa wymiana sieci na odcinku Płyćwia – Rogów

Weekendowa wymiana sieci na odcinku Płyćwia – Rogów

PKP Polskie Linie Kolejowe w weekendy w okresie od 9 kwietnia do 31 maja zaplanowały wymianę sieci trakcyjnej na odcinku Płyćwia – Rogów. Wykonawcą prac jest PKP Energetyka.

– Efektem prac będzie utrzymanie sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągiem. W celu zminimalizowania zmian w ruchu pociągów roboty będą prowadzone tylko w weekendy – poinformował Rafał Wilgusiak z biura prasowego PKP PLK.

Na czas prac pociąg PKP Intercity „Małopolska” rel. Gdynia Główna – Kraków Główny jest skierowany zmienioną trasą przez CMK z pominięciem stacji: Żyrardów, Skierniewice, Koluszki, Tomaszów Mazowiecki.

Skrócono też relację pociągu „Czartoryski” rel. Lublin Główny – Łódź Fabryczna do stacji Warszawa Centralna. Odwołane będą też pociągi „Telimena” i „Łęcka” kursujące w rel. Warszawa Wschodnia – Łódź Fabryczna.

– Zmiany obejmą też godziny przyjazdów i odjazdów ze stacji Łódź Fabryczna i Łódź Widzew – dodaje Wilgusiak.

Z powodu prac modernizacyjnych na odcinku Rogów – Płyćwia za sześć połączeń w relacji Skierniewice – Koluszki oraz za siedem w relacji Koluszki – Skierniewice, Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia komunikację zastępczą. Miejsca postoju autobusu:

KOLUSZKI – przy stacji kolejowej – ul.  3 maja
WĄGRY – przy stacji kolejowej
ROGÓW – przy stacji kolejowej ul.  Dworcowa
PRZYŁĘK DUŻY – przy stacji kolejowej
KROSNOWA – przy stacji kolejowej
LIPCE REYM – przy stacji kolejowej ul.  Leśna
PŁYĆWIA – przy stacji kolejowej
MAKÓW – przystanek autobusowy  ul.  Kasztanowa przy kościele
DĄBROWICE SK  – przystanek autobusowy  przy szkole podstawowej
SKIERNIEWICE – przy stacji kolejowej ul.  Dworcowa