We wtorek darmowe przejazdy pociągami na obszarze Aglomeracji Krakowskiej

We wtorek darmowe przejazdy pociągami na obszarze Aglomeracji Krakowskiej

W związku z przekroczeniem średniego poziomu pyłu zawieszonego PM10 dla stacji pomiarowych w Krakowie, we wtorek, 14 grudnia 2021 r. na obszarze Aglomeracji Krakowskiej zostają wprowadzone darmowe przejazdy transportem kolejowym organizowanym przez Województwo Małopolskie.

Warunkiem uprawniającym do skorzystania z nieodpłatnych przejazdów pociągami w godzinach od 00:00 do 23:59 w dniu 14.12.2021 r. jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu z ważnym badaniem technicznym.

Podróż bez konieczności uiszczenia opłaty za przejazd można zrealizować w relacjach obsługiwanych zarówno przez Koleje Małopolskie jak i Polregio , na trasie ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica.

Jednocześnie przypominamy, że we wszystkich pociągach prowadzona jest standardowa kontrola biletów, a bezpłatny przejazd możliwy jest po spełnieniu warunków opisanych w ofercie specjalnej „Walka ze smogiem”.

Szczegółowe warunki obowiązywania oferty zostały zamieszczone na stronach operatorów:

Koleje Małopolskie

Polregio

Jest to kolejna (poprzednia miała miejsce 11 grudnia 2021 r.) i zapewne nie ostatnia sytuacja kiedy to na obszarze Aglomeracji Krakowskiej kierowcy będą zachęcani do skorzystania z podróży pociągami.