Wandale na stacji Pogorzelica Sandra

Wandale na stacji Pogorzelica Sandra

Przed kilkoma dniami, na stacji kolei wąskotorowej Pogorzelica Sandra doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zdewastowali gablotę informacyjną, zbite zostały 2 szyby i zniszczony stelaż oraz blaszana konstrukcja. Ponadto pomalowane zostały farbą tablice z nazwą stacji.

Z informacji, które zostały przekazane Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej przez osoby korzystające z przebiegającej obok stacji ścieżki rowerowej wynika, że najprawdopodobniej do aktu wandalizmu musiało dojść pomiędzy 31 października, a 1 listopada 2021 r.

– Bardzo możliwe, że sprawcami zniszczeń są młodzi mieszkańcy naszej gminy, którzy spotykają się w tym miejscu, by wspólnie spożywać alkohol. Sprawa jest o tyle przykra, że szkody, powstałe na stacji w Pogorzelicy nie wynikały z chęci kradzieży, czy wzbogacenia się, a z bezmyślnego zniszczenia mienia publicznego, które nie należy tylko do spółki, ale do nas wszystkich – poinformowali przedstawiciele Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

Nadmorska Kolej Wąskotorowa prosi o kontakt osoby, które w tym przedziale czasowym korzystały ze ścieżki rowerowej przy stacji Pogorzelica Sandra i były świadkiem zdarzenia lub widziały potencjalnych sprawców.