Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Najważniejsze zmiany związane są z dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz i Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, oraz na liniach bocznych. Powróci także pociąg „Słoneczny”

Pociąg „Słoneczny” będzie wyruszał codziennie ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55, a o 11:25 będzie już w Ustce, z której odjedzie o 12:11. Na stację Warszawa Centralna przyjedzie  o 18:04. Z kolei pociąg „Słoneczny – BIS” będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Ze stacji Warszawa Zachodnia odjedzie o godzinie 9:03 i zakończy bieg na stacji Gdynia Główna o 12:56. W podróż powrotną wyruszy z Gdyni Głównej o 18:29 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia minutę przed godziną 22.00.

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13-14 sierpnia, z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W tym terminie część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana.

Ponadto od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów na linii Warszawa – Grodzisk zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, w dni robocze, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.

R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na planowaną wymianę urządzeń srk, od dnia 26 sierpnia, pociągi KM rozpoczynające i kończące bieg w stacji Mrozy będą kursowały w skróconej relacji do/z Mińska Mazowieckiego.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na odcinku Warszawa Gołąbki – Ożarów Mazowiecki zostanie zamknięty jeden tor co spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Ponadto, od 27 czerwca, na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie pociągi będą kursowały po jednym czynnym torze. W związku z tym część pociągów będzie kursowała do/z Warszawy Głównej. Natomiast od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów kursujących na linii Warszawa – Błonie zostanie odwołana.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z budową tunelu drogowego w Zielonce rozkład jazdy, do końca czerwca, będzie zbliżony do obecnego. Ruch pociągów w tym okresie, na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka oraz Warszawa Rembertów – Zielonka, będzie odbywał się jednotorowo. Dlatego też część połączeń nadal będzie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Dodatkowo, w celu złagodzenia utrudnień, nadal będą kursowały pociągi wahadłowe na odcinku Warszawa Wileńska – Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową. Ponadto w dni robocze, na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia, honorowane są w dalszym ciągu bilety KM w następujących pociągach IC:

  • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia.
  • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki.

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 czerwca do 5 lipca, w dni robocze, z uwagi na remont wiaduktu drogowego, na szlaku Czachówek Południowy – Chynów ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Na odcinku Radom Główny – Skarżysko Kamienna ruch pociągów także będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

R31 Sierpc – Kutno

W dniach 1-20 sierpnia, z uwagi na wymianę nawierzchni, na szlaku Sierpc – Płock Trzepowo będzie wstrzymany ruch pociągów. W zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na prace remontowe na odcinku Mostówka – Wyszków, Mostówka – Przetycz, Wyszków – Przetycz oraz Pasieki – Ostrołęka, w wybranych terminach, ruch pociągów będzie wstrzymany.  W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na tych odcinkach.

R81 Radom – Dęblin

Ze względu na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinkach: Radom – Jedlnia Letnisko – Pionki, Żytkowice – Garbatka Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.

R91 Sierpc – Nasielsk

Od 1 lipca do 31 sierpnia, z uwagi na prace remontowo-naprawcze, będzie wstrzymany ruch pociągów na całej linii. W zamian za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Więcej informacji na stronie