Wakacyjne pociągi RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Wakacyjne pociągi RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej

W sobotę, 24 czerwca, na tory wyjedzie pierwszy z czterech wakacyjnych pociągów w ramach kampanii „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. Na pokładzie gwiazdy polskiej muzyki, sportowcy, influencerzy oraz słuchaczki i słuchacze RMF FM, którzy bilety na przejazdy pociągami będą mogli zdobywać w konkursach na antenie radia. Każda z tras będzie miała swój finał w najciekawszych miastach województwa małopolskiego.

Stacje początkowe przejazdów będą zlokalizowane w Gdyni, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, zaś stacje końcowe w najciekawszych miastach Małopolski: w Krakowie, Nowym Sączu, Zatorze i Tarnowie.

Pierwszy z pociągów, który przejedzie z Gdyni do Krakowa, zatrzymując się w Warszawie Wschodniej i Łodzi Widzewie wyruszy już w sobotę 24 czerwca.

W wagonach będzie można spotkać m.in. kucharza Mateusza Gesslera, sędzię piłkarską Karolinę Bojar-Stefańską, finalistę programu „Mam Talent” i mistrza świata trików piłkarskich Krzysztofa Golonkę, Martę Kruk znaną jako Codziennie Fit, szpadzistkę Aleksandrę Jarecką, wicemistrzynię świata IFBB Bikini Fitness Natalię Damek, mistrza siłowania się na rękę Mariusza Grochowskiego oraz aktorów Teatru Groteska.

Swoje koncerty dadzą Dominik Dudek, Stan Zapalny, Natalia Zastępa i Anastazja Maciąg, a całość będą relacjonować dla słuchaczek i słuchaczy w całej Polsce dziennikarze RMF FM: Paulina Sawicka i Michał Dobrołowicz.

Trzy pozostałe pociągi przejadą przez Polskę 8, 22 i 29 lipca, a w każdym z nich spotkać będzie można piosenkarzy, sportowców, kucharzy, magików, trenerów czy i influncerów. Podczas każdego przejazdu oraz na stacjach pośrednich będą prowadzone specjalne animacje, konkursy i zabawy. Każdy ze składów będzie zatrzymywał w Krakowie, który jest najbardziej rozpoznawalną polską marką miejską na świecie.

Na trasie każdego z przejazdów będzie można spotkać dziennikarzy i dziennikarki RMF FM, którzy na żywo na antenie będą relacjonować, co dzieje się w wakacyjnych pociągach „Daj się ugościć!”, prezentować atrakcje Małopolski oraz przeprowadzać wywiady z gwiazdami i podróżującymi.

Organizatorem przejazdu wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” wraz z RMF FM jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków.

Szczegółowy rozkład jazdy wakacyjnych pociągów „Daj się ugościć!”:

  • 24 czerwca: Gdynia Główna – Działdowo – Warszawa Wschodnia – Łódź Widzew – Kraków Główny
  • 8 lipca: Warszawa Wschodnia – Kielce – Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz
  • 22 lipca: Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Katowice – Kraków Główny – Zator
  • 29 lipca: Wrocław Główny – Opole Główne – Gliwice – Katowice – Kraków Główny – Tarnów