Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów SKM Warszawa

Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów SKM Warszawa

Od niedzieli, 11 czerwca, wejdzie w życie wakacyjna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów wszystkich przewoźników. Będzie ona dotyczyła również pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Od 25 czerwca 2023 r. zamknięta zostanie podmiejska linia średnicowa na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Stadion.

Najważniejsze zmiany spowodowane są trwającą przebudową i modernizacją Warszawy Zachodniej oraz linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią a Warszawą Wawrem. Kolejne etapy prac spowodują czasowe ograniczenia w kursowaniu pociągów przez samą stację Warszawa Zachodnia i na liniach, które do niej prowadzą. Natomiast na linii otwockiej pociągi będą kursowały po nowo wybudowanych torach dalekobieżnych, z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska.

LINIA S1

Niedziela 11 czerwca, będzie ostatnim dniem obowiązywania całkowitej przerwy w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Radość.

Od poniedziałku, 12 czerwca na całej trasie linii S1, tj. z Otwocka do Pruszkowa pojedzie 17, a z Pruszkowa do Otwocka – 16 pociągów. Pozostałe połączenia, oznaczone w rozkładzie jako linia S10, będą realizowane na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia lub Warszawa Centralna.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny w dniach 12-19 czerwca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S10 ważny w dniach 12-19 czerwca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny w dniach 20-24 czerwca 

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S10 ważny w dniach 20-24 czerwca

LINIA S2

Pociągi linii S2 będą nadal kursowały na trasie Sulejówek Miłosna – Warszawa Aleje Jerozolimskie. W pełnej relacji będzie 26 połączeń w obu kierunkach. Kilka pociągów pojedzie trasą skróconą do i ze stacji Warszawa Rembertów lub Warszawa Wschodnia.  Natomiast pociągi oznaczone w rozkładzie jako linia S20, będą kursowały pomiędzy Sulejówkiem Miłosną i stacją Warszawa Wschodnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny w dniach 11-24 czerwca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S20 ważny w dniach 11-24 czerwca

LINIA S3

Od niedzieli, 11 czerwca, w dni powszednie do stołecznego portu lotniczego pojedzie 16 par pociągów. Część z nich, podobnie jak dotychczas, w przeciwnym kierunku dotrze do Radzymina, a pozostałe do Wieliszewa lub Legionowa Piasków. Ostatni, wieczorny pociąg z Lotniska Chopina pojedzie tylko do przystanku Warszawa Rakowiec, a w kierunku Legionowa Piasków odjedzie z przystanku Warszawa Powązki.

W dni wolne od pracy pociągi SKM S3 będą kursowały do i z Legionowa Piasków. Natomiast podobnie, jak w poprzednich latach, 6 par pociągów pojedzie w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zapewniając bezpośredni dojazd m.in. nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w dniach 12-19 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w dniach 20-23 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w dniach 11-18 czerwca (w dni wolne od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w 24 czerwca (w dzień wolny od pracy)

LINIA S4 / S40

Pociągi SKM linii S4 rozpoczną kursowanie na wydłużonej, docelowej trasie łączącej Piaseczno z Zegrzem Południowym, stacją położoną niemalże nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. W dni powszednie w pełnej relacji, z częstotliwością co około 60 minut, pojedzie 18 par pociągów. W dni wolne od pracy z Zegrza do Piaseczna pojedzie 11 pociągów, a w odwrotnej relacji – 10 pociągów. Pozostałe pociągi będą kursowały pomiędzy Piasecznem i Legionowem.

Pociągi linii S40, z powodu prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia – w dni powszednie (oraz w sobotę, 24 czerwca), pojadą w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec, gdzie będzie można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co około 60 minut. Dzięki temu, na odcinku Piaseczno – Warszawa Rakowiec, pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny w dniach 12-19 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny w dniach 20-23 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny w dniach 11-18 czerwca (w dni wolne od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny w dniu 24 czerwca (w dzień wolny od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny w dniach 12-19 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny w dniach 20-23 czerwca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny w dniu 24 czerwca (w dzień wolny od pracy)