W Słupcy podróżni korzystają z nowych peronów

W Słupcy podróżni korzystają z nowych peronów

Zmodernizowane perony zwiększają już komfort podróży w Słupcy. Dostęp do pociągów, także dla osób mających trudności z poruszaniem się, ułatwiają windy w wyremontowanym przejściu podziemnym. Na realizację inwestycji przeznaczono blisko 14 mln zł netto.

W ramach realizacji zadania w miejscu zburzonych, wybudowane zostały 2 nowe, dłuższe i wyższe perony, na których ustawione są m.in. wiaty i ławki. Bezpieczeństwo po zmroku zapewnia jasne, ekologiczne oświetlenie LED. Dobrą orientację umożliwia czytelne oznakowanie, gabloty z rozkładem jazdy i przydatnymi informacjami, a także nowy system nagłośnienia. Dla osób niewidomych na antypoślizgowej nawierzchni przygotowano ścieżki naprowadzające z wypukłą, wyczuwalną fakturą. Na dogodny dostęp do pociągów pozwala wyremontowane przejście podziemne z m.in. odnowionymi ścianami i odwodnieniem dla właściwego utrzymania tunelu. Z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem się zamontowano dwie windy prowadzące do obu peronów. Do ekologicznych podróży, koleją i rowerem zachęcają stojaki zamontowane w obrębie stacji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizowały prace w ramach zadania „Modernizacja przystanku Słupca na linii kolejowej nr 3”, które jest częścią „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Na zwiększenie dostępu do kolei i zapewnienie wyższego komfortu podróży przeznaczono ok. 13,7 mln zł (netto).