W okolicy Ustjanowej Dolnej pociąg z uchodźcami wypadł z szyn [AKTUALIZACJA]

W okolicy Ustjanowej Dolnej pociąg z uchodźcami wypadł z szyn [AKTUALIZACJA]

Po godzinie 15:30 pociąg specjalny Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej przewożący uchodźców z Krościenka do Jasła, przy małej prędkości wypadł z szyn na linii nr 108 w okolicy Ustjanowej Dolnej. Nikomu z pasażerów nic się nie stało.

Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, składy SA140 stoją na torach, a z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy. 

– Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na fragmentami zaśnieżonym odcinku górskiej trasy – zaznacza Siemieniec.

Przedstawiciel PKP PLK podkreśla, że w zatrzymanym pociągu pasażerowie maja zapewnione bezpieczne warunki oczekiwania do czasu przesiadki i bieżącą informację. Jest ogrzewanie i woda.

– Aby zapewnić kontynuacje podróży na miejsce skierowano skład z Zagórza. Na miejscu zaczęły już  działania służby techniczne – dodaje rzecznik PLK

Przypomnijmy, że odcinek Krościenko – Uherce na trasie z Krościenka do Stróż był remontowany w ostatnich dniach w trybie awaryjnym. Dokonano przeglądu linii w maksymalny sposób na jaki pozwalały warunki.

 

AKTUALIZACJA 3 marca godz. 18:30

Po godzinie 18:00 podróżni pociągu Krościenko –Tarnów przesiedli się do nowego składu.

– Zmiana do podstawionego składu odbyła się pod opieką PSP, OSP, SOK, Policji i kolejarzy. Podróżni mają zapewnioną bieżącą informację i niezbędne artykuły – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe

Na miejscu działają służby techniczne. Prowadzone będą działania związane z wkolejeniem pociągu. W kolejnych godzinach będzie można określić czas potrzebny do wznowienia ruchu na jednotorowej linii.  

AKTUALIZACJA , 4 marca godz. 7:00

– Pociąg Krościenko – Tarnów dojechał o godz. 23.00 do Tarnowa. Podróżni jadący od granicy z Ukrainą mieli zapewnioną bieżącą informację – poinformowało biuro prasowe PKP PLK

W Tarnowie dla podróżnych przygotowany był pociąg do Krakowa. Do stolicy Małopolski skład dojechał ok północy.