Utrudnienia w ruchu pociągów w Białymstoku po wieczornym wykolejeniu lokomotywy [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów w Białymstoku po wieczornym wykolejeniu lokomotywy [AKTUALIZACJA]

W czwartek wieczorem na stacji Białystok uszkodzony został rozjazd odpowiadający za prowadzenie ruchu pociągów w kierunkach: Białystok – Warszawa; Białystok – Ełk; Białystok – Bielsk – Podlaski. Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową.

Na odcinku Małkinia – Warszawa Zachodnia oraz Małkinia – Warszawa Wileńska wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich – PKP Intercity . Honorowanie biletów obowiązuje do odwołania.

Jak poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, stopniowe przywracanie ruchu przewidywane jest w godzinach popołudniowych wraz z postępem prac. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami w celu zapewnienia podróży przez stację Białystok.

– Uszkodzenie rozjazdu – elementu linii kolejowej, który pozwala pociągom przejeżdżać z toru na tor,  nastąpiło podczas przejazdu pociągu towarowego prowadzonego dwoma lokomotywami spalinowymi. W nocy ściągnięto już wagony. Zabrana została jedna z lokomotyw. Do zabrania z miejsca zdarzenia przygotowywana jest druga lokomotywa. Następnie wykonane będą prace przy uszkodzonym rozjeździe. Pracuje maksymalna liczba osób, wyposażona w specjalistyczny sprzęt potrzebny do podnoszenia i przesuwania taboru oraz do prac torowych. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja – dodaje Łotowski

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

AKTUALIZACJA

O godz. 17:00 wznowiono ruch pociągów na liniach Białystok – Warszawa i Białystok – Ełk. Na linii Białystok – Bielsk Podlaski nadal obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku z Białegostoku do stacji Lewickie. Wznowienie ruchu na tym odcinku przewidywane jest około godziny 19:00.

AKTUALIZACJA

Pociągi jeżdżą już przez stację Białystok. O godz. 19:00 wznowiono ruch pociągów na linii Białystok – Bielsk Podlaski.