Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Poznań – Szczecin [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Poznań – Szczecin [AKTUALIZACJA]

Dziś o godzinie 3:00, podczas prowadzenia prac inwestycyjnych na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru. Na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska.

Jak poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK ruch pociągów został wstrzymany.

-Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stację Rzepin. Za pominięte stacje i przystanki przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi regionalne Polregio wprowadzona została  zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Krzyż – Choszczno – dodaje Pietrzykowski 

Dla zapewnienia sprawnej komunikacji PLK pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonu i sprawdzeniu stanu infrastruktury.

AKTUALIZACJA 9:45

Linia kolejowa między Poznaniem a Szczecinem jest już przejezdna.

– Po wkolejeniu wagonu oraz sprawdzeniu stanu infrastruktury przez służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych o godzinie 9:35 wznowiono ruch pociągów. Zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa – poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.