Utrudnienia w ruchu pociągów – 4.12.2023 [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów – 4.12.2023 [AKTUALIZACJA]

Intensywne opady śniegu oraz awarie zarówno infrastruktury kolejowej  jak i taboru wpływają w dniu dzisiejszym na opóźnienia w kursowaniu pociągów. Ponownie nie działą Portal Pasażera.

Rano na stacji Wrocław Główny doszło do awarii sieci trakcyjnej. Ze względu na uszkodzony pantograf lokomotywy, pociąg IC 65150 „Lednica” doznał opóźnienia, które obecnie sięga 165 min.

To nie jedyne problemy na Dolnym Śląsku. Przed godz. 5:00 doszło do awarii sieci trakcyjnej na szlaku Lubin – Rudna Gwizdanów. Wstrzymany został ruch pociągów. Kilka połączeń Kolei Dolnośląskich zostało odwołanych bez komunikacji zastępczej.

Z pominięciem stacji Lubin, Legnica skierowano pociągi PKP Intercity

  • IC nr 73104/5 ,,Mehoffer” relacji Zielona Góra Główna – Przemyśl Główny
  • IC nr 47010/1 „Nightjet” relacji Graz Hbf – Berlin Ostbahnhof

Dla podróżnych z pomijanych stacji zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oraz uzgodniono honorowanie biletów na odcinku Legnica – Wrocław Główny.

Opady śniegu w województwie opolskim wpływają na możliwość przekładania rozjazdów. Dopiero interwencja służb technicznych PKP PLK pomaga w prawidłowym działaniu urządzeń srk.

Podobne problemy występowały na stacji w Poznaniu.

Około godz. 9:00 doszło do awarii lokomotywy PKP Intercity, która prowadził pociąg IC Chopin do Warszawy Wschodniej. Niestety nie jest to jedyny przypadek awarii pojazdów trakcyjnych wpływających na opóźnienia.

AKTUALIZACJA

Koleje Dolnośląskie poinformowały o zderzeniu pociągu KD relacji Wrocław Gł. – Bielawa z maszyną rolniczą. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym kat. D pomiędzy Kobierzycami a Sobótką Zachodnią.

AKTUALIZACJA

Ruch kolejowy na linii Wrocław- Świdnica został przywrócony przed godzina 13:00.

AKTUALIZACJA

Dziś około godziny 5:00 na linii kolejowej Głogów – Legnica stwierdzono . O godzinie 15:50 po naprawie uszkodzonej sieci trakcyjnej na odcinku Legnica – Raszówka, przywrócona została rozkładowa jazda pociągów.