Utrudnienia w kursowaniu pociągów przez Warszawę

Utrudnienia w kursowaniu pociągów przez Warszawę

Służby techniczne naprawią uszkodzoną sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Podskarbińska. Na miejsce został wysłany specjalistyczny pociąg do naprawy sieci.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że służby techniczne deklarują, że naprawa potrwa kilka godzin a zdarzenie wpływa na ruch pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów ruch pociągów, po układzie podmiejskim,  jest wstrzymany. Część pociągów kierowana jest przez st. Warszawa Centralna, część jest odwoływana i są skracane relacje – tłumaczy Jakubowski.

Jak tłumaczą Koleje Mazowieckie, wstrzymane zostało kursowanie pociągów odjeżdżających z peronów 5, 6 i 7 stacji Warszawa Wschodnia we wszystkich kierunkach.

Szczególne utrudnienia dotyczą kursowania pociągów wyjeżdżających z Warszawy Wschodniej w kierunku Dęblina, Siedlec i Tłuszcza – dodaje mazowiecki przewoźnik.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM w 1. i 2. Strefie w pociągach SKM, KM oraz w autobusach, tramwajach i metrze M1 / M2.

Jak informuje SKM Warszawa, pociągi linii S10, S2 i S20 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 75 minut i odwołane.

Od godz. 12:00 pociągi SKM linii S2 w obu kierunkach kursują przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota – dodaje przewoźnik.

AKTUALIZACJA 13:00

Około godz. 12:20 przewrócono ruch przez stację Warszawa Wschodnia oraz na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów i Warszawa Wschodnia – Otwock. Obecnie trwa przywracanie rozkładowego ruchu pociągów SKM linii S10, S2 i S20 w obu kierunkach.

AKTUALIZACJA 16:00

Specjalistyczny pociąg naprawia uszkodzoną sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Podskarbińska. Służby techniczne deklarują, że dzisiaj wieczorem zostanie naprawiona sieć trakcyjna nad jednym torem, co umożliwi wznowienie ruchu pociągów linii podmiejskiej na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Do północy ma zostać naprawiony odcinek sieci również nad drugim torem.