Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii WKD

Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa  informuje, że w związku z kolizją pociągu relacji Warszawa Śródmieście WKD (15:10) – Podkowa Leśna Główna (15:51) ok. godz. 15:25 z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Jutrzenki w Warszawie, zlokalizowanym w sąsiedztwie przystanku osobowego Warszawa Salomea. Jak poinformowało Radio RMF FM autem podróżowała matka z trójką dzieci, które trafiły na obserwację do szpitala.

W związku z kolizją na przejeździe kolejowym zablokowane zostały obydwa tory, tj. tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego oraz tor nr 2 w kierunku Warszawy. Do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w miejscu zdarzenia przez Policję oraz czynności służb ratowniczych ruch pociągów w obydwu kierunkach pozostaje wstrzymany do odwołania.

Pozostałe pociągi realizujące przejazd na linii WKD w czasie wstrzymania ruchu w rejonie przystanku Warszawa Salomea będą oczekiwać na możliwość kontynuowania jazdy na kolejnych przystankach wzdłuż linii WKD.

Aktualizacja 17:10

Na odcinku Komorów – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz Komorów – Milanówek Grudów przywrócono kursowanie pociągów WKD. Ruch pociągów WKD na odcinku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD wciąż pozostaje wstrzymany do czasu zakończenia czynności Policji.

Aktualizacja 17:35

Wznowiono ruch pociągów po obydwu torach. Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.