Utrudnienia na warszawskiej linii średnicowej

Utrudnienia na warszawskiej linii średnicowej

Usterka sieci trakcyjnej na wysokości posterunku Warszawa Wschodnia Podskarbińska powoduje utrudnienia w ruchu pociągów na podmiejskiej linii średnicowej. Przewoźnicy wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Po południu doszło do kolejnej awarii sieci, tym razem na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, Koleje Mazowieckie zgłosiły uszkodzenie pantografu na wysokości posterunku Podskarbińska.

– Na miejsce skierowaliśmy nasze służby techniczne, które sprawdziły stan sieci – zaznaczył Jakubowski.

Przedstawiciel PLK dodał, że pasażerowie przy asyście straży pożarnej i SOK zostali przesadzeni do innego pociągu.

Zdarzenie to cały czas wpływa na ruch pociągów od strony Rembertowa do Warszawy i dalej w kierunku zachodnim.

Nie wiadomo ile jeszcze potrwają utrudnienia.

– Służby techniczne PLK podejmuję działania aby najszybciej przywrócić rozkładowy ruch pociągów – powiedział Karol Jakubowski.

Popołudniowe utrudnienia na dalekobieżnej średnicy

Około godziny 14:00 doszło do kolejnych problemów z siecią trakcyjną.  Tym razem na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia. Niektóre składy są kierowane po układzie podmiejskim przez p.o. Warszawa Śródmieście. Pociągi mogą być opóźnione do 60 minut. Przewidywany czas trwania utrudnienia do godz. 23:00

Do odwołania na obszarze całej sieci kursowania pociągów Kolei Mazowieckich uzgodniono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i PKP Intercity. Honorowanie biletów nie obowiązuje w pociągach IC zestawionych z elektrycznych zespołów trakcyjnych (ED250, ED160 i 161).