Utrudniania na odcinku Kobylnica – Pobiedziska oraz w Warszawie [AKTUALIZACJA]

Utrudniania na odcinku Kobylnica – Pobiedziska oraz w Warszawie [AKTUALIZACJA]

Z powodu potrącenia osoby postronnej przez pociąg Kolei Wielkopolskich wstrzymany jest ruch pociągów na odcinku Kobylnica – Pobiedziska. Utrudnienia w ruchu pociągów wstępują także w Warszawie.

W Wielkopolsce, do wypadku doszło przed godz. 16:00.

Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia – poinformował Radosław Średziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Przedstawiciel PLK dodał, że Polregio i  Koleje Wielkopolskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową a pociągi PKP Intercity w miarę możliwości będą kierowane drogą okrężną przez Wrześnię.

Do wypadku w Warszawie doszło około 16:45, kiedy to pociąg relacji Kraków – Kołobrzeg potracił, osobę która przechodziła przez tory w niedozwolonym miejscu. Przez blisko 30 minut całkowicie wstrzymany był ruch pociągów między Warszawa Wschodnią a Modlinem. Obecnie pociągi po jednym torze.

Na odcinku Działdowo – Warszawa wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich  w pociągach PKP Intercity oraz biletów PKP Intercity w pociągach Kolei Mazowieckich. Honorowanie biletów obowiązuje  do odwołania.

Dodajmy, że około godz. 18:05 usunięto awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Wschodnia.

AKTUALIZACJA 19:15

Około godz. 18:55 wznowiono ruch pociągów na szlaku Kobylnica Biskupice Wlkp.

AKTUALIZACJA 23:00

Około godz. 22:45 przywrócono ruch po wszystkich torach na odcinku Warszawa Praga – Legionowo.