UTK zaprasza na ostatni piknik rodzinny w Łebie w ramach Kampanii Kolejowe ABC

UTK zaprasza na ostatni piknik rodzinny w Łebie w ramach Kampanii Kolejowe ABC

W sobotę, 27 sierpnia 2022 r. w Łebie odbędzie się ostatni piknik rodzinny zaplanowany w te wakacje przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Wstęp jest bezpłatny.

– Pikniki organizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II przyciągnęły w tym roku bardzo wielu fanów Rogatka. Podczas imprez doskonale sprawdza się metoda „nauki poprzez zabawę”. Bawią się i uczą się razem całe rodziny, a najlepsze drużyny mają szansę wygrać wyjątkowe nagrody. Dobrej zabawy nie zabraknie także w Porcie Jachtowym w Łebie. Zapraszam wszystkich chętnych na ostatnie wakacyjne spotkanie z Rogatkiem –  zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

27 sierpnia o godz. 15.30 teren Portu Jachtowego w Łebie zamieni się w wielką grę terenową, czyli osiedle SuperBezpiecznych. Rogatek razem ze swoimi gośćmi będą odwiedzać Stacje Mocy: Wiedzy, Działania, Dedukcji, Pomagania, Kreatywności i Zabawy, gdzie dzięki specjalnym zadaniom poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowo-drogowych, dworcach i w pociągach. Każda Stacja Mocy jest inna, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na scenie wystąpią DJ Miki i Halina Mlynkova, które porwą wszystkich do zabawy w rytm niesamowitych przebojów. Nie może zabraknąć też gości specjalnych. Tym razem będą to: Monika Pyrek, polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, której udało się poprawić rekord Polski aż 68 razy, oraz aktor Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na zakończenie pikniku odbędzie się trzymający w napięciu pokaz fire show.