Uszkodzona SU160-009 nadal stoi w Grajewie

Uszkodzona SU160-009 nadal stoi w Grajewie

Choć od wypadku pod Grajewem, gdzie na przejeździe kolejowym na linii kolejowej Białystok-Ełk, pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Gł. – Białystok wjechał samochód ciężarowy, minęło ponad dwa miesiące to uszkodzona lokomotywa SU160-009 nadal czeka na stacji w Grajewie na oględziny.

– Obecnie oczekujemy na wykonanie przez zespół serwisowy PESA oględzin pojazdu na stacji w Grajewie, które są niezbędne do dalszego planowania transportu lokomotywy SU160-009 do zakładu w Bydgoszczy. – poinformowała „Kolejowy Portal” Katarzyna Grzduk, rzecznik PKP Intercity. – Mają się one odbyć w przyszłym tygodniu  – dodaje Grzduk.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w środę 3 lutego około o godz. 14.00 na przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Koszarówka k. Grajewa na linii kolejowej Białystok-Ełk. Pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Gł. – Białystok wjechał samochód ciężarowy-cysterna. Nikt nie zginął. Ranny został maszynista pociągu. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały 3 słupy sieci trakcyjnej oraz tor. Służbom technicznym dopiero w piątkowy poranek udało się przywrócić ruch pociągów.

W połowie marca 2021 r. Prokuratura Rejonowa w Grajewie postawiła kierowcy cysterny zarzut związany z doprowadzeniem do katastrofy w ruchu kolejowym. Grozi mu 10 lat więzienia.