Uszkodzona SU160-004 czeka na oszacowanie strat

Uszkodzona SU160-004 czeka na oszacowanie strat

Na terenie Pesy w Bydgoszczy stoi lokomotywa SU160-004, która została poważnie uszkodzona podczas wypadku w Stoku Lackim. Zgodnie z przekazanymi informacjami przez PKP Intercity, trwa szacowanie strat.

Przypomnijmy, że 19 stycznia 2022 r. na przejeździe kolejowym  w Stoku Lackim doszło do zderzenia ciężarówki z pociągiem PKP Intercity „Zubr” relacji Białystok – Warszawa.

W wyniku uderzenia w tył naczepy lokomotywa SU160-004 została poważnie uszkodzona. Doszło do wykolejenia jednym wózkiem. W takim stanie lokomotywa przejechała ponad 100 m do momentu zatrzymania.

– Najpoważniejszym uszkodzeniom uległa kabina B i znajdujące się pod nią elementy. Na razie lokomotywa została odholowana do zakładu naprawczego, gdzie trwa szacowanie strat – informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Brak uszkodzonej lokomotywy nie wpłynął na obsługę pozostałych połączeń PKP Intercity. Obecnie przewoźnik ma do dyspozycji osiem lokomotyw SU160. Nadal trwają procedury związane z lokomotywą SU160-009, która ponad rok temu brała udział w zderzeniu z cysterną niedaleko Grajewa.

Spółka korzysta również z wydzierżawionych od Kolei Czeskich lokomotyw serii 754 oraz pierwszych odebranych zmodernizowanych lokomotyw SU4220, które możemy spotkać m.in. na trasie Wrocław – Kudowa-Zdrój prowadząc pociągu IC Śnieżka.