Ustalane są okoliczności incydentu na linii Koszalin – Białogard

Ustalane są okoliczności incydentu na linii Koszalin – Białogard

W trakcie wstępnych czynności wyjaśniających wczorajsze zdarzenie, gdzie na linii jednotorowej Koszalin – Białogard koło przystanku  Niekłonice w odległości ok. 400 m od siebie zatrzymały się dwa pociągi dalekobieżne, ustalono, że zachowanie maszynistów było prawidłowe. Analizowane jest postępowanie  pracowników odpowiedzialnych za ruch pociągów od strony Białogardu i Koszalina.

– Pracownicy pełniący czynności związane z prowadzeniem ruchu pomiędzy Białogardem a Koszalinem mieli niezbędne kwalifikacje i byli przygotowani do zgodnego z procedurami prowadzenia pociągów – poinformował Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe 

Przypomnijmy, że wczoraj, 19 sierpnia, po godz. 11 na jednym torze naprzeciwko siebie jechały pociągi IC 85106 „ Gryf” relacji Szczecin Główny – Olsztyn Główny oraz IC 58103 „Żuławy” relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny. Składy zatrzymały się w odległości 393 metrów od siebie.

Jak dodał przedstawiciel zarządcy infrastruktury dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym prowadzi stałe działania w obszarach pracowniczym, technicznym i organizacyjnym. 

– To m.in  szkolenia i kontrole dzienne i nocne na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem oraz  audyty. Do szkoleń wprowadzane są m.in. ćwiczenia na symulatorze, na którym pracownicy analizują różne sytuacje ruchowe – dodaje Siemieniec