UMWW: konsultacje dla mieszkańców dotyczące rewitalizacji linii Międzychód – Szamotuły

UMWW: konsultacje dla mieszkańców dotyczące rewitalizacji linii Międzychód – Szamotuły

Na początku września odbędą się konsultacje dla mieszkańców powiatów międzychodzkiego i szamotulskiego związane z realizacją Wstępnego Studium Prognostyczno-Planistycznego dla Projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły”.

Do rządowego programu Kolej+ Samorząd Województwa Wielkopolskiego zgłosił łącznie pięć projektów:

  • „Rewitalizacja kolejowego ciągu komunikacyjnego na liniach kolejowych nr 390/236 Czarnków – Rogoźno – Wągrowiec”; 
  • „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły”;
  • „Rewitalizacja linii kolejowej nr 369 na odcinku Śrem – Czempiń”;
  • „Rewitalizacja linii kolejowej nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo”;
  • „Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin”

Wszystkie projekty uzyskały akceptację organizatora naboru, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i zostały zakwalifikowane do II etapu programu. W jego ramach Województwo Wielkopolskie zobowiązane jest w terminie do 24 listopada 2021 r. do opracowania i przekazania kolejowej spółce między innymi WSPP wykonanego dla każdego ze zgłoszonych projektów.
 
W związku z realizacją Wstępnego Studium Prognostyczno-Planistycznego dla Projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły” odbędą się konsultacje dla mieszkańców.

Dla mieszkańców gmin powiatu międzychodzkiego (gminy Międzychód, Sieraków, Chrzypsko Wielkie): Konsultacje w formie online odbędą się w poniedziałek 6 września 2021 r. o godzinie 16.30. Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa  na adres mailowy konsultacje.kolej_miedzychod@bbf.pl do 3 września (piątek).

Dla mieszkańców gmin powiatu szamotulskiego (gminy Pniewy, Wronki, Ostroróg, Szamotuły): Konsultacje w formie online odbędą się w środę 8 września 2021 r. o godzinie 16.30.  Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy konsultacje.kolej_miedzychod@bbf.pl do 3 września (piątek).

Link do telekonferencji zostanie przesłany osobom w dniu 3 września (piątek) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Celem spotkania informacyjnego jest zebranie opinii, uwag oraz sugestii od mieszkańców dotyczących proponowanego trasowania połączenia kolejowego Poznań – Międzychód w dwóch wariantach:

  • z wykorzystaniem istniejącej, ale nieczynnej linii kolejowej nr 368 Szamotuły – Międzychód
  • w wariancie z budową nowej linii kolejowej Chrzypsko Wielkie – Wronki.