Uczepili się wagonu towarowego i jechali na „gapę”

Uczepili się wagonu towarowego i jechali na „gapę”

Dwóch nastolatków jechało na zderzaku wagonu pociągu towarowego. Taka niebezpieczna sytuacja miała miejsce na szlaku kolejowym Nosówko – Koszalin. Na szczęście szybko zauważył ich pracownik PKP Cargo, który natychmiast zaalarmował funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy ukrócili zapędy nieletnich pasażerów na „gapę”. Obaj za swoje zachowanie poniosą konsekwencje.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 września późnym wieczorem na trasie pociągu towarowego relacji Kłodzko Główne – Koszalin. Podróżnych na gapę, którzy ,,przyczepili się’’ do wagonu na stacji w Nosówku zauważył pracownik PKP Cargo, który natychmiast powiadomił, dyżurnego ruchu, a ten Posterunek Straży Ochrony Kolei w Koszalinie. Jednak po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów młodzi mężczyźni zeskoczyli z wagonu i zbiegli do pobliskiego lasu.   

Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli dwóch młodych mężczyzn wyglądem pasujących do rysopisu podanego przez zgłaszającego. 15 i 17 latek przyznali się do popełnionego czynu. W ten nietypowy sposób chcieli niepostrzeżenie dojechać pociągiem do Koszalina.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że nastolatkowie są osobami poszukiwanymi przez Policję, gdyż samowolnie oddalili się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podborsku. Ujętych uciekinierów przekazano funkcjonariuszom z II Komisariatu Policji w Koszalinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Nieletni poniosą teraz konsekwencje związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz samowolnym oddaleniem się z placówki.