Tydzień do zakończenia głosowania w konkursie „Dworzec Roku 2022”

Tydzień do zakończenia głosowania w konkursie „Dworzec Roku 2022”

Jeszcze tylko przez tydzień, do 31 października 2022 r. można oddawać głosy na swoje ulubione dworce. W finale konkursu znalazło się 10 dworców.

W gronie finalistów tegorocznej edycji znalazły się następujące dworce:  Cieszyn, Golęczewo, Kąty Wrocławskie, Kraków Swoszowice, Krzeszowice, Lublin Główny, Radom Główny, Tuchola, Wronki i Żory. Ten, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie „Nagrodę publiczności”.

Głosować można do 31 października, korzystając z formularza na stronie internetowej konkursu.

W gronie finalistów tegorocznej edycji znalazły się dworce usytuowane zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach. Łączy je, doceniona przez konkursowych audytorów, atrakcyjność, czyli niebanalne rozwiązania architektoniczne, funkcjonalność, w tym przyjazny charakter dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz ważna rola, jaką pełnią dla lokalnych społeczności.

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 17 listopada w trakcie Kongresu Kolejowego w Warszawie. Tytuł „Dworzec Roku 2022” przyzna profesjonalne jury, w skład którego wchodzą zaproszeni specjaliści z wielu dziedzin.

Organizatorami konkursu są: Fundacja „Pro Kolej” i Fundacja Grupy PKP.