Trzy zarzuty dla 19-latka, który zderzył się z pociągiem

Trzy zarzuty dla 19-latka, który zderzył się z pociągiem

Trzy zarzuty usłyszał 19 latek, który w niedzielę, 23 października wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Kierujący był nietrzeźwy.

W niedzielę około godziny 3:45 na przejeździe kolejowym w Jedlni Letnisko doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem towarowym. Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia, ustalili, że 19-letni kierujący osobowym volkswagenem, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Świerże Górne – Gdańsk. Pojazdem jechało 5 osób, w wieku od 14 do 19 lat. W wyniku tego zdarzenia do szpitala został przewieziony kierujący oraz dwóch pasażerów. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący był pijany, badanie wykazało prawie 0,8 promila w organizmie. 19-letni mieszkaniec powiatu radomskiego nie posiadał również prawa jazdy.

– Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem – poinformował sierż. szt. Kamil Warda z radomskiej Policji.

Niestety pomimo licznych apeli policji, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców decydujących się na kierowanie pojazdami po alkoholu.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.