Trzy hybrydy ŁKA już w Łodzi

Trzy hybrydy ŁKA już w Łodzi

Wczoraj do Łodzi z ostatnich testów przyjechał pojazd 36WEha-001. Dziś dojechały kolejne dwa pociągi hybrydowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Od 25 czerwca składy będą obsługiwały połączenia do Spały.

Pojazdy hybrydowe przez wakacje, od 25 czerwca do 3 września będą odsługiwały dwie pary wakacyjnego połączenia relacji Łódź Fabr. – Spała – Łódź Fabr.  Dodatkowo w dniu 25 czerwca łódzki przewoźnik uruchomi połączenia Spała – Koluszki – Spała oraz Spała – Tomaszów Maz. – Spała.

Nowe zespoły trakcyjne w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej są wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz ratujące życie defibrylatory AED. Każdy z pojazdów będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Pojazdy Impuls 2 typu 36WEh pomieszczą 300 osób, z czego ponad 140 osób na miejscach siedzących. Pojazd będzie poruszał się z prędkością 160 km/h pod trakcją elektryczną, natomiast przy użyciu napędu spalinowego jest to 120 km/h.

Przypomnijmy, że pod koniec maja 2022 r. pojazd 36WEha-001 otrzymał zezwolenie typu pojazdu kolejowego wydane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego..

Dodatkowo, dzięki podpisaniu umowy między UMWŁ a ŁKA na dofinansowanie, do floty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dołączą dwa kolejne pociągi. W sumie przewoźnik będzie dysponował pięcioma takimi składami.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował na Twitterze, Janusz Malinowski prezes ŁKA, dzisiaj, 9 czerwca 2022 r.  pojazdy 36WEha wybrały się na testy w potrójnej trakcji do Skierniewic.

– Próby zakończone pozytywnie – dodał Malinowski.