Trwają przygotowania do odjazdów pociągów ze stacji Warszawa Główna

Trwają przygotowania do odjazdów pociągów ze stacji Warszawa Główna

Od 14 marca 2021 r. zgodnie z rozkładem jazdy pociągów z Warszawy Głównej będą odjeżdżały pociągi Kolei Mazowieckich, Polregio oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak przewoźnicy szykują się do realizacji połączeń ze stacji, która po 24 latach wraca na kolejowa mapę Polski.

Koleje Mazowieckie ze stacji Warszawa Główna będą realizowały połączenia do Grodziska, Żyrardowa, Skierniewic, Łowicza czy Radomia.

– Wkrótce rozpocznie się proces zapoznania szlaku maszynistów KM – poinformowała Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

Przewoźnik przygotowuje także wszystkie niezbędne elementy  na potrzeby systemu SIP tj. nagranie komunikatu czy przygotowanie pliku z rozkładem zawierającym nowy przystanek.

– Po przygotowaniu tych elementów zostaną przeprowadzone testy w pojazdach – dodała Maliszewska.

Od połowy marca także wszystkie pociągi interREGIO relacji Łódź – Warszawa uruchamiane przez Polregio, które obecnie kursują w relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia,  będą kończyć i zaczynać trasę w Warszawie na stacji Warszawa Główna. 

– Przygotowania do zmiany w kursowaniu pociągów już trwają. Wkrótce rozpoczną się  jazdy zapoznawcze maszynistów dla odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna – poinformował Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio.

Od 14 marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi sześć par pociągów na trasie Łódź Fabr. – Warszawa Gł. Jak poinformowała Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika, ŁKA jest w pełni przygotowana do obsługi ww. stacji.