Trwa ustalanie zasad wdrożenia podwyżek w Zakładach PLK [AKTUALIZACJA]

Trwa ustalanie zasad wdrożenia podwyżek w Zakładach PLK [AKTUALIZACJA]

Na początku czerwca przedstawiciele zarządu PKP PLK oraz zawiązków zawodowych podpisali protokół ustaleń ws. wdrożenia w 2022 r. podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zarządcy infrastruktury. Jednak jak wiemy diabeł tkwi  w szczegółach.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem,  kwotę minimalnej podwyżki we wszystkich jednostkach organizacyjnych spółki ustalono na 250 zł oraz maksymalna kwotę w wysokości 800 zł.

Jednak 9 punkt protokołu mówi, że szczegółowe zasady przeprowadzania podwyżki wynagrodzeń w jednostkach organizacyjnych Spółki bezwzględnie zawierające jednolite zasady zawarte w protokołem zostaną podpisane na szczeblu jednostek organizacyjnych w uzgodnieniu pomiędzy kierownictwem a działającymi zakładowymi organizacjami związkowymi.

W dwóch Zakładach na południu kraju związkowcy, podczas rozmów z kierownictwem chcieli zawęzić widełki ustalone w dniu 2 czerwca.

Ostatecznie stanęło na propozycji związków zawodowych, gdzie jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ustalono, że kwota minimalnego wzrostu wynagrodzenia zasadniczego wyniesie 480 zł, a maksymalnego 600 zł. Mniejsze podwyżki będą musiały być każdorazowo ustalane z przedstawicielami związków.

AKTUALIZACJA

Do redakcji docierają kolejne nieoficjalne informacje dotyczące porozumień ws. wdrożenia podwyżek w poszczególnych zakładach. 

W Bydgoskim Zakładzie trwają rozmowy, aby podwyżki zaczynały się od kwoty ok 400 zł.

 

Jeśli wiesz jakie podwyżki będą w swoim Zakładzie, podziel się z innymi tą informacją. Zapraszamy do kontaktu kontakt@kolejowyportal.pl