Tragiczny wypadek niedaleko Nowego Sącza

Tragiczny wypadek niedaleko Nowego Sącza

W sobotę, 2 września kilka minut po godzinie piątej rano doszło do zderzenia samochodu osobowego i pociągu pasażerskiego w okolicach przejazdu kolejowego w kierunku Przysietnicy.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Skoda na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni, dachował i zatrzymał się na torach bezpośrednio przed jadącym pociągiem relacji Piwniczna – Tarnów.

Samochodem podróżowało 5 mężczyzn. W wyniku wypadku zginęło dwóch pasażerów pojazdu, a trzy osoby zostały ranne – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Na miejscu prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzą oględziny.

Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku – przekazują policjanci.

Wypadek wstrzymał ruch pociągów na jednotorowym odcinku Rytro – Stary Sącz. Polregio uruchomiło zastępczą komunikacje autobusową na odcinku Rytro – Stary Sącz.