Tomasz Wardak w zarządzie spółki Trakcja

Tomasz Wardak w zarządzie spółki Trakcja

Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Pana Tomasza Wardaka do Zarządu Spółki i powierzyła mu stanowisko Członka Zarządu Spółki oraz Dyrektora Finansowego z dniem 17 czerwca 2024 roku. Do końca maja tę funkcję pełnił Jerzy Pazura.

Tomasz Wardak to ekonomista i menedżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarach finansów, strategii, zarządzania i doradztwa transakcyjnego w sektorach energii, telekomunikacji i infrastruktury transportowej. Posiada doświadczenie zgromadzone zarówno w największych polskich firmach, gdzie przewodził dużym zespołom finansowym i prowadził wielomilionowe transakcje finansowania, a także w przedsiębiorstwach rozpoczynających działalność, w których budował funkcje finansowe od podstaw.

Wybrane projekty, w których uczestniczył, to:

  • United Oilfield Services Sp. z o.o. – w latach 2011-2018 – dyrektor finansowy odpowiedzialny za stworzenie i rozwijanie funkcji back office w nowo powstałej spółce wykonującej specjalistyczne usługi dla branży poszukiwań ropy i gazu.
  • Polkomtel S.A. – w latach 2004-2010 – dyrektor biura finansowego odpowiedzialny za transakcje finansowania i zarządzanie ryzykiem finansowym jednego z liderów rynku telefonii mobilnej.
  • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. – w latach 2002 – 2004 – dyrektor departamentu ekonomicznego, odpowiedzialny za kontroling, finansowanie i zarządzanie ryzykiem finansowym zintegrowanego lidera rynku gazowego w Polsce.

Pasjonat rozwoju infrastruktury transportowej, autor artykułów o tej tematyce i książki o Centralnym Porcie Komunikacyjnym