Tak powstają hybrydy dla Kolei Dolnośląskich [GALERIA]

Tak powstają hybrydy dla Kolei Dolnośląskich [GALERIA]

W zakładach Newagu w Nowym Sączu trwa produkcja hybrydowych Impulsów 2 dla Kolei Dolnośląskich.  Przewoźnik kupił sześć takich pojazdów.

W połowie października Koleje Dolnośląskie podpisały dwie umowę z Newagiem na zakup pociągów hybrydowych. Pierwsza umowy dotyczy zakupu dwóch pociągów w ramach zamówienia podstawowego, a kolejna na cztery w ramach prawa opcji.  Za pojazdy przewoźnik zapłaci ponad 170 mln zł.

Hybrydowe Impulsy 2  dla Kolei Dolnośląskich to trzyczłonowe, pociągi przystosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Każdym z nich będzie mogło wygodnie podróżować co najmniej 315 pasażerów. Składy zostaną wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy, ogólnodostępny internet. Pod trakcją elektryczną rozwijają prędkość aż 160 km/h, natomiast z napędem spalinowym – do 120 km/h.

Trzy pierwsze pojazdy powinny trafić na dolnośląskie tory w ciągu półtora roku a wszystkie w ciągu 20 miesięcy, ale prezes Konieczek wspomniał podczas podpisywania umowy, że może dostawy uda się przyspieszyć i pierwszy pociąg hybrydowy dla KD pojawi się na torach już w połowie 2021 r.