Szczegóły nowego rozkładu jazdy PKP Intercity dla województwa podkarpackiego

Szczegóły nowego rozkładu jazdy PKP Intercity dla województwa podkarpackiego

Nowy niedzielny pociąg łączący Przemyśl z Krakowem oraz stabilizacja oferty, która została rozwinięta w ostatnich latach. To najważniejsze nowości dla województwa podkarpackiego w rozkładzie PKP Intercity na sezon 2023/2024, który wejdzie w życie 10 grudnia.

W nowym rocznym rozkładzie jazdy utrzymana zostanie dotychczasowa oferta dla Rzeszowa, z/do którego będzie kursować 17 par pociągów oraz Przemyśla, który obsłuży 20 par pociągów. Od 10 grudnia mieszkańcy Rzeszowa skorzystają z 4 par połączeń bezpośrednio do Warszawy, a także z 15 par połączeń (14 całorocznych i 1 sezonowego) z Krakowem. Z kolei pasażerowie z Przemyśla będą mieli do wyboru 3 pary połączeń do Warszawy, a także 13 par połączeń do Krakowa. Utrzymana zostanie także oferta połączeń międzynarodowych. Z Przemyśla do Ukrainy kursować będzie nadal 8 par pociągów.

10 grudnia nastąpi też zmiana w siatce połączeń. Pociąg IC Zamoyski będzie kursował na trasie Rzeszów – Kołobrzeg – Rzeszów, a nie jak dotychczas z Kołobrzegu do Hrubieszowa. Zastąpi on skład IC Górski, obecnie kursujący z Rzeszowa do Szczecina. Z kolei IC Łukasiewicz uzupełni niedzielną ofertę na trasie Przemyśl – Kraków.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 10 grudnia 2023 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na prace inwestycyjne planowane przez zarządcę infrastruktury, od kwietnia do czerwca oraz od września do grudnia pociągi TLK Bieszczady i TLK Wetlina będą kursować trasą okrężną przez Strzyżów i Rzeszów Zachodni.