Szczecin: funkcjonariusze SOK i Policji zapobiegli tragedii

Szczecin: funkcjonariusze SOK i Policji zapobiegli tragedii

Funkcjonariusze SOK i Policji kolejny raz nie dopuścili to tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie.Na terenie dworca kolejowego Szczecin Główny kobieta, chciała odebrać sobie życie.

W poniedziałek, 20 lutego 2023 r. oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Szczecinie powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, że na terenie dworca Szczecin Główny przebywa kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie i Policji z Komendy Miejskiej w Szczecinie, którzy pełnili w tym rejonie wspólną służbę.

Mundurowi dysponując rysopisem desperatki przystąpili natychmiast do działań poszukiwawczych, sprawdzając teren kolejowy. Funkcjonariusze szybko odnaleźli poszukiwaną kobietę w okolicy wejścia na teren dworca kolejowego Szczecin Główny.

Ze względu na utrudniony kontakt i brak logiki w wypowiedziach 41-letniej desperatki, mundurowi wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Odnaleziona i uratowana kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnym działaniom wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobo z myślami samobójczymi.

Podobnie na stronie internetowej www.linia.wsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informację o instytucjach pomocowych.