Sulejówek Miłosna: podczas manewrów Elf SKM Warszawa wypadł z szyn

Sulejówek Miłosna: podczas manewrów Elf SKM Warszawa wypadł z szyn

Od rana SKM Warszawa informuje o utrudnieniach w ruchu wszystkich przewoźników na odcinku Sulejówek Miłosna – Warszawa Rembertów. Faktycznie pociągi mogą być opóźnione ale o ok. 5 min. Skąd więc taki komunikat przewoźnika?

Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że dzisiaj po godz. 5:00 jeden człon jednostki Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia wykoleił się.

Była to jazda manewrowa bez pasażerów – podkreślił Janduła.

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury dodał, że na miejscu są służby oraz sprzęt techniczny do wkolejania taboru.

Zdarzenie nie wpływa na ruch pozostałych pociągów przez stację Sulejówek Miłosna – zaznaczył nasz rozmówca.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną zdarzenia mogło być pominięcie przez maszynistę SKM Warszawa tarczy manewrowej. Co na to przewoźnik?

Na tym etapie możemy jedynie potwierdzić, że doszło do zdarzenia doszło, ale jego przyczyny- bezpośrednie i pośrednie – ustali powołana i pracująca na miejscu komisja kolejowa, która ma na to 30 dni roboczych – poinformował „Kolejowy Portal” Karol Adamaszek, rzecznik prasowy SKM Warszawa.

Nasz rozmówca potwierdził, że pojazd w chwili zdarzenia wykonywał jazdę manewrową i nie znajdowali się w nim podróżni.

Nie ucierpiała w żaden sposób także drużyna pociągowa, która po wykonaniu czynności służbowych została podmieniona i udała się do domu – dodał Adamaszek.