Stadler wykona naprawy P3 pojazdów EN75 Kolei Śląskich

Stadler wykona naprawy P3 pojazdów EN75 Kolei Śląskich

Koleje Śląskie podpisały umowę z firmą Stadler Service Polska na wykonanie przeglądów w zakresie poziomów utrzymania P3.2 i P3.3 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN75. Zamówienie zostało udzielone z wolnej ręki.

Przewoźnik tłumaczy, że początkowo ogłosił postępowanie ale nie wpłynęła żadna oferta.  Spółka postanowiła udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki ze względu na zachowanie ciągłości świadczenia usług pasażerskich.

Koleje Śląskie podkreśliły, że firma Stadler Service Polska wykonywała już dla spółki usługi przeglądów w zakresie poziomów utrzymania P3.2 i P3.3 na elektrycznych zespołach trakcyjnych serii EN75 i wykazała się rzetelnością wykonania oraz doświadczeniem w realizacji zamówienia, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo taboru kolejowego.

Za wykonanie przeglądów przewoźnik zapłaci 727 500 zł netto.

Maciej Zaremba, rzecznik Kole Śląskich potwierdził w rozmowie z Kolejowym Portalem, że spółka podpisała umowę na wykonanie przeglądów poziomu P3.2 i P3.3, które będą wykonywane w przyszłości zgodnie z harmonogramem napraw.

Przedstawiciel przewoźnika nie chciał zdradzić ile pojazdów przewoźnika przebywa u wykonawców, gdzie są wykonywane wymagane przeglądy i naprawy.

Ze względu m.in. na wojnę w Ukrainie nie ujawniamy szczegółowych informacji dot. ilostanu taboru – odpowiedział Zaremba.

Dodajmy, że na początku tygodnia do przewoźnika po planowanym przeglądzie wrócił pojazd EN75-001.